Niedawno opublikowane badanie przeprowadzone przez amerykańskich psychologów dostarczyło nam danych i wglądu w to, jak uzyskać właściwą mentalność, wybierając odpowiednie ubrania.  Stworzyli projekt, który badał wpływ odzieży na psychikę noszących ją osób.

Moda i ubrania – wpływ na psychikę współczesnego człowieka

Przeprowadzili serię eksperymentów, aby przetestować swoją hipotezę, wykorzystując fartuch laboratoryjny.  W jednym badaniu uczestnicy noszący fartuch laboratoryjny mieli poczucie zwiększonego szacunku. W drugiej próbie mieli na sobie ten sam fartuch laboratoryjny, który został zidentyfikowany jako fartuch lekarza.  W trzeciej próbie uczestnikom powiedziano, że płaszcz jest płaszczem dla malarza. Osoby noszące fartuch lekarski wykazywały wyższy poziom utrzymania uwagi, w porównaniu do tych, którzy zakładali płaszcz malarski.  Tak więc jednym wnioskiem z tego eksperymentu jest to, że jeśli lekarze noszą fartuchy lekarskie, jest bardziej prawdopodobne, że będą bardziej rozważni i jeszcze bardziej ostrożni. Większość z nas nie nosi fartuchów laboratoryjnych ani żadnego płaszcza.  W jaki sposób te eksperymenty mogą pomóc ci uzyskać właściwy sposób myślenia poprzez wybór odpowiednich ubrań?

Jednym wspólnym mianownikiem dla prawie wszystkich, których znam, jest dżins.  Jeden z moich klientów, odnoszący sukcesy przedsiębiorca, powiedział mi w zeszłym tygodniu, że jest teraz w dżinsach 7 dni w tygodniu.  Ubiera się w dżinsy na spotkania biznesowe, na nabożeństwa i wszędzie pomiędzy nimi.Jednak wymaga szczególnego rodzaju dżinsów do noszenia, gdy pracuje przy swoim samochodzie lub podczas prac na podwórku.  Nie założyłby tych dżinsów, żeby wylegiwać się w domu. Więc te dżinsy muszą wyglądać i czuć się inaczej, aby mógł je nosić w nieskrępowany sposób.  Wtedy na spotkania biznesowe i na nabożeństwa bardziej odpowiedni byłby inny poziom dżinsów.

Jeśli potrzebowałeś ubrań do noszenia w podobnych warunkach we własnym życiu, a noszenie dżinsów miałoby być centralnym elementem twojej codziennej garderoby, każdy inny rodzaj dżinsu pomógłby ci zachować właściwą mentalność. Jeśli mój klient ma na sobie dżinsy do pracy w samochodzie lub na podwórku, może mieć wrażenie, że może zabrać się do pracy i ubrudzić je tak bardzo, jak to konieczne.  Nie nosiłby ich w domu lub na spotkaniach biznesowych, ponieważ mogłyby być zabrudzone tą pracą. Nawet gdyby dżinsy samochodowe i podwórkowe były czyste, wiedziałby, że są one przeznaczone wyłącznie do cięższej pracy.  Dlatego tak ważne dla jego mentalności jest, aby mieć inny wybór dżinsów na te spotkania i na nabożeństwa kościelne.  Więcej niż brak szacunku dla innych ludzi, by wyglądać, jakby właśnie wypełznął spod swojego auta, mając na sobie te brudne dżinsy

bardzo prawdopodobne, że wpłynie na jego myślenie i zachowanie podczas spotkania biznesowego lub nabożeństwa.
Oto moja wskazówka: Przeglądając ubrania w swojej szafie, zatrzymaj się i zastanów, w jaki sposób wybranie odpowiednich ubrań pomoże ci najpierw uzyskać właściwą mentalność, a następnie zdecyduj, w co się ubierzesz i w jaki sposób się ubierzesz to.

Więcej wpisów o modzie, ubraniach i zdrowym stylu życia, znajdziesz w serwisie www.arystokrata.pl.

Twoje ubrania nie tylko przekazują wiadomości innym ludziom.  Wybierasz jeden przedmiot, a nie inny ze względu na misję na ten dzień.  Dokonywanie korzystnych wyborów garderoby udowadnia, że ​​dobór odpowiedniego ubrania wpływa na stan energii i sposób myślenia.