Można powiedzieć, że istnieją trzy takie najpopularniejsze i najczęściej spotykane modele sukien ślubnych Są to księżniczki, kreacje o kształcie litery A oraz syrenki. Ostatni wariant wybierany jest głównie przez kobiety znające atuty swojego ciała i pragnące je za każdym razem podkreślać.

W syrence nic się nie ukryje

Mając to na uwadze, można więc niemalże natychmiast wysunąć wniosek, iż suknie ślubne plus size nie powinny być syrenkami, skoro z założenia mają one właśnie chować pewne części ciała, a nie jeszcze bardziej je uwydatniać. Nie każdej puszystej kobiecie musi jednak zależeć na ukrywaniu sylwetki. Teraz, z uwagi na zmieniające się kanony piękna, wszystkie panie powoli uczą się akceptować swój wygląd. A te puszyste nieraz też mają już dość chowania się pod workowatymi i bezkształtnymi ubraniami. Nawet jeśli zastosujemy porady z portalu pieprzyki.pl dotyczące pielęgnacji i dbania o skórę i cerę. Zwłaszcza w dniu swojego ślubu chciałyby założyć na siebie coś naprawdę unikalnego i niepowtarzalnego. A tym czymś może okazać się dla nich właśnie sukienka ślubna plus size o kroju nowoczesnej syrenki.

Suknie „syrenki” występują też pod nazwą „sukienek rybek”

To jednak jedno i to samo. Obie nazwy określają wyłącznie jeden typ bardzo efektownej sukienki, która może przypaść do gustu zarówno wyjątkowo szczupłym pannom młodym, jak i tym mającym co nieco do ukrycia. Nazwa kreacji sugeruje jej wygląd. W syrenkach największą rolę odgrywa właśnie krój, który swoim kształtem przypomina dość wyraźnie syreni ogon, ponieważ jest mocno obcisły w okolicach klatki piersiowej, bioder i ud, ale już od kolan czy połowy łydek wyraźnie się rozszerza.

Syrena to zdecydowanie najodważniejsza i zarazem najseksowniejsza ślubna propozycja. Przypadnie ona do gustu tym kobietom, które wcale nie oczekują, iż ich sukienki ślubne plus size będą zakrywać wszystkie ich mankamenty czy słabsze strony ich sylwetek. Niektóre panie lubią swoje większe ciała i chcą też pokazywać je innym. A syrenka pozwala im to zrobić, jednocześnie idealnie obrazując ich mocny charakter.