Prawdą jest, że strój człowieka odzwierciedla jego upodobania. Dlatego mężczyzna zawsze potrzebuje odpowiedniego ubrania, aby podkreślić swoją osobowość. A jeśli chodzi o męskie okrycia wierzchnie, to trencz jest zawsze obowiązkowym elementem w męskiej szafie.

Pierwotnie zaprojektowane dla brytyjskich żołnierzy podczas pierwszej wojny światowej płaszcze trenczowe stały się popularne w społeczeństwie, ponieważ żołnierze nadal nosili je po powrocie do domu. Współczesny trencz jest wzbogacony i stylizowany, ale zachowuje swoje podstawowe cechy, jest funkcjonalny, modny i męski.

Co warto wiedzieć o płaszczu trenczowym?

Prochowiec jest jednym z najbardziej uniwersalnych elementów garderoby i można go nosić przez cały rok w każdej sytuacji i wszędzie. Jest na tyle wyszukany i modny, że można go nosić zarówno do ubrań treningowych, jak i formalnych garniturów. Jest też zaprojektowany na tyle prosto, że można go nosić z casualowymi ubraniami. Trencz można nosić przez cały rok pod warunkiem, że ubierzemy go odpowiednio, aby nie było nam za gorąco lub za zimno.
Trencze w neutralnych kolorach, takich jak czarny, szary, beżowy czy khaki łatwo dopasować do ubrań roboczych. Nosząc różne tony, ale te same odcienie danego koloru, można uzyskać stylowy monochromatyczny wygląd. Na przykład trencz khaki można nosić z białą koszulą i czarnymi spodniami lub beżowy trencz można nosić z kremową koszulą i marynarskimi spodniami.

Trencz jest również idealny na wieczorne wyjście lub spędzenie weekendu. Wybierając wygodny strój, można uzupełnić go trenczem, czy to T-shirt z dżinsami i butami, czy sweter lub bluza z kapturem z dżinsami i trenerami – trencze pasują do wszystkiego.

Płaszcze trenczowe są przyjazne dla wielu typów ciała. Wyższe osoby powinny nosić odzież dłuższą niż do kolan. Niżsi mężczyźni powinni szukać trenczy o długości do połowy uda lub wyższej, dopasowanych i o prostym kroju.
Lekkie tkaniny w neutralnych odcieniach i proste style wybieramy dla ponadwymiarowego ciała. Prochowce z mocnych materiałów i o luźnym kroju to dobry wybór dla osób szczupłych.

Trencz może okazać się niewystarczający na chłodniejsze dni, warto wtedy mieć idealną na zimę, kurtkę puchową.

Trencze męskie – podsumowanie

Najczęściej spotykane są trencze o długości do kolan, ponieważ pasują do większości typów sylwetki. Dobrą wiadomością jest fakt, że większość trenczy jest zaopatrzona w pasek, za pomocą którego można dopasować płaszcz trenczowy do profilu ciała.