Przedstawiamy praktyczne sposoby, które pomogą nam efektywniej przechowywać oraz lepiej zadbać o naszą garderobę:

  1. Śliskie sandały – należy wiedzieć, że będą miały lepszą przyczepność do podłoża, jeśli przetrzemy ich podeszwy papierem ściernym, ale nie róbmy tego wzdłuż, tylko wykonując poprzeczne ruchy. Dzięki temu zabiegowi poczujemy się pewniej.
  2. Łatwy sposób segregowania skarpetek i bielizny – układajmy je w torebkach foliowych z zamknięciem strunowym. Przezroczysta folia ułatwi szybkie odszukanie tych potrzebnych.
  3. Klapki wykonane z plastiku – łatwo wyczyścimy je zmywaczem do paznokci. Namoczmy w nim papierowy ręcznik lub szmatkę, szybko potrzyjmy zabrudzone miejsce, a potem je wyczyśćmy zwilżoną w wodzie ściereczką.
  4. Spodnie – aby usunąć plamy z ubłoconych spodni, poczekajmy aż wyschną, a potem wyszczotkujmy. Jeśli plamy będą nadal widoczne, przeczyśćmy wtedy zabrudzone miejsca spirytusem, następnie płynnym detergentem i wypłuczmy.
  5. Delikatne ubrania – w jaki sposób je przechowywać? Ciuszki z jedwabiu czy szyfonu najlepiej złóżmy i umieśćmy między nimi bibułę. Wtedy będziemy mieli pewność, że się nie zdefasonują i nadmiernie nie pogniotą.