Zakupy odzieżowe bywają bardzo trudne zwłaszcza dla tych osób, które noszą rozmiary powyżej XXL. Jeżeli ty też zaliczasz się do tej grupy, najprawdopodobniej na co dzień starasz się unikać galerii handlowych i chodzisz do nich dopiero wtedy, gdy rzeczywiście musisz koniecznie coś kupić. A przecież ubrania plus size mogą być kupowane przez ciebie z wielką przyjemnością.

Sprawdź w czym dobrze się czujesz i co pasuje

Nie wiesz co Ci pasuje? W takim razie możesz wejść na portal Sensacja.pl i sprawdzić co noszą gwiazdy polskiego show biznesu. Gdy wreszcie dowiesz się, co takiego naprawdę do ciebie pasuje, zakupy staną się zwykłą frajdą i cudownym sposobem na odprężenie czy rozrywkę. Na ten temat warto jednaj spojrzeć czasem z drugiej strony. Zamiast od razu sprawdzać, jakie ubrania byłyby dla ciebie najlepsze, najpierw dowiedz się, jakiej odzieży powinnaś całkowicie unikać, o ile tylko nie chcesz dodatkowo powiększyć optycznie sylwetki i nie chcesz podkreślać tego, czego w sobie nie lubisz, czyli boczków, fałdek albo mocno odstającego brzuszka.

Nie kupuj ubrań zbyt dużych

Przede wszystkim unikaj ubrań za dużych. One tylko z pozoru zakrywają twoje mankamenty. Przez to, że zasłaniają całe ciało, wyglądasz w nich jak bezkształtnym worku, który tylko dodaje ci kolejnych zbędnych kilogramów. Nie przesadź jednak w drugą stronę. Ubrania plus size mogą być dopasowane do ciała, ale nie mogą być nadmiernie obcisłe. Jeżeli w nowej sukience ledwo co dajesz radę oddychać i nie jesteś w stanie na spokojnie w niej usiąść, gdyż wtedy podwija się ona na niepokojącą wysokość, oznacza to, że ta sukienka jest po prostu za mała i musisz sięgnąć po tą w większym rozmiarze. A co z kolorem? Teoretycznie tutaj panuje już pewna dowolność, jednakże jeśli szukasz ubrań, które będą cię wyszczuplać, powinnaś raczej unikać mocno nasyconych i intensywnych, a już zwłaszcza neonowych barw.

W tym akurat tekście warto jeszcze wspomnieć co nieco o wzorze. Ubrania plus size często dekorowane są naprawdę ciekawymi motywami, jednakże jeden deseń będzie dla nich szczególnie niekorzystny. Poziome pasy nigdy nie pomogą twojej sylwetce. Zawsze działają one pogrubiająco i poszerzająco.