Jeszcze kilka lat temu panie, które nosiły większy rozmiar nie miały zbyt wielkiego wyboru. W sklepach królowały brzydkie, niemodne ubrania, w których nikt nie prezentował się dobrze. Na szczęście to się zmienia. Firmy coraz częściej projektują kolekcje dla osób, które noszą rozmiar XL i większe.

Modna XL-ka

Zanim wybierzemy się na zakupy warto krytycznie ocenić naszą sylwetkę, Każda kobieta ma wady i zalety. Dobrze dopasowane stroje pomogą nam uwydatnić te pierwsze i sprytnie zamaskować drugie. Bardzo ważny jest też dobór odpowiedniego rozmiaru ubrań. I nie chodzi tu numerek na metce…

Jeżeli wybierzemy zbyt obszerną bluzkę czy sukienkę to będziemy wyglądać na zdecydowanie masywniejsze niż w rzeczywistości. Natomiast zbyt ciasne stroje podkreślą każdą niedoskonałość ciała. Uwydatnią cellulit czy zbędne kilogramy. Najlepsze będą ubrania lekko dopasowane do figury, które lekko ją opływają.

A co zrobić, gdy nie możemy znaleźć idealnego stroju?

W takim przypadku warto postawić na przeróbki krawieckie. Nie kosztują one zbyt wiele. A właśnie dzięki nim idealnie dopasujemy nasze ubrania. Będziemy mogły wyglądać, jak w kreacjach szytych na miarę.